GETXOKO 19. KOMIKI AZOKA

ROMO KULTUR ETXEA

OSTIRALA 1
ARRATSALDEZ
17:15
Aurkezpena:
“JARRAITU INURRIARI”
Álex Orbe eta Unai Elorriagaren eskutik
18:00
Mahai-ingurua:
“REVISTA Z: 100 NÚMEROS HABLANDO DE TEBEOS”
Partaideak: Koldo Azpitarte, Mikel Bao
Moderatzailea: Jon Spinaro
19:00
2021EKO KOMIKI AZOKAREN SARI BANAKETA
Saridunak: KIM eta Ernesto Murillo (Simonides)
19:30
Mahai-ingurua:
“MEDICINA Y VIÑETAS”
Partaideak: Josune Urrutia, Mónica Lalanda, Iñaki Gutiérrez, Koldo Azpitarte
LARUNBATA 2
GOIZEZ
11:00
Hiltzaldia:
“ILUSTRACIÓN Y CÓMIC: EN BUSCA DE LA PROFESIONALIZACIÓN”
Antolatzailea: Euskal Irudigileak
Hizlariak: Higinia Garay, Raisa Álava, Asier Iturralde “Gastón” eta Joseba Larratxe
12:00
“KOMIKIARI ETA ILUSTRAZIOARI BURUZKO SAIO MAGISTRALA” PUÑOREN ESKUTIK
Moderatzailea: Kike Infame
12:45
Topaketa:
JAVIER OLIVARES
Moderatzailea: Yexus
13:30
Topaketa:
LUIS BUSTOS
Moderatzailea: Borja Crespo
ARRATSALDEZ
17:00
Hiltzaldia:
“PERTSONAIEN JOLASA: EUSKAL KOMIKIAREN IBILBIDEA KOMIKI-PERTSONAIEN IKUSPUNTUTIK”
Hizlaria: Mikel Begoña (Euskaraz)
17:45
Topaketa:
SANTIAGO SEQUEIROS
Moderatzailea: Borja Crespo
18:30
Topaketa:
SARA SOLER
Moderatzailea: Elizabeth Casillas
19:00
Aurkezpena:
“DEL OTRO LADO DE – VIVENCIAS EN CÓMIC DE MUJERES TRANS DE AQUÍ Y DE ALLÁ”
Hizlariak: Teresa Castro, Sara Soler, Elsa Ruiz, Fergie Barahona
Aldizkariaren aleak oparituko dira
19:45
Mahai-ingurua:
“EDITORIALES DE CÓMIC, ¿UN MUNDO DESCONOCIDO?”
Partaideak: Natalia Mosquera (La Cúpula), Fernando Tarancón (Astiberri), Guillermo Morales (Grafito)
Moderatzailea: Patricia Millán / Borja Crespo
20:30
Topaketa:
AROHA TRAVÉ, ROSA CODINA
IGANDEA 3
GOIZEZ
11:00-14:30
Haur tailerra:
KOMIKIAREN HASTAPENEI BURUZKO TAILERRA
Dinamizatzailea: Amaia Ballesteros (Euskaraz)
11:00-12:30
Topaketa-tailerra:
“JUGANDO CON LOS FORMATOS”
Dinamizatzaileak: Kike Infame + Ata Lasalle / Profesionalentzat
11:00-12:30
Haur tailerra:
KAMISETAK MARGO0ZTEKO TAILERRA
Dinamizatzailea: Nagore Txintxurreta (Euskaraz)
Oharra: Parte-hartzaile bakoitzak bere kamiseta ekarri behar du
11:00-12:30
Topaketa-tailerra :
YA TENGO UN PROYECTO, ¿Y AHORA QUÉ?
Dinamizatzailea: Belatz / Profesionalentzat
ARRATSALDEZ
17:00 - 20:00
Haur tailerra:
KOMIKIAREN HASTAPENEI BURUZKO TAILERRA
Dinamizatzailea: Amaia Ballesteros (Euskaraz)
17:00-18:30
Autoedizio tailerra:
NUEVE PISCINAS Y UN VASO ROTO
Dinamizatzailea: Puño / Profesionalentzat
18:30-20:00
Tailer feminista:
DIBUJAR PARA TODXS
Dinamizatzailea: Higinia Garay / Profesionalentzat